Úvod  |  Pravidla  |  Kontakt  |  Napište nám  |  Galerie  |  Vzorové smlouvy  |  Tiskové zprávy  |  Podpora škol   |  Reklama 
 
Vložit
VLOŽIT NABÍDKU
- mám a nabízím
VLOŽIT POPTÁVKU
- nemám a hledám
VÝMĚNU KOLEJE
- mám a hledám
Prohlížet
NABÍDKY UBYTOVÁNÍ POPTÁVKY UBYTOVÁNÍ VÝMĚNY KOLEJÍ
Informace
Adresář kolejí ČR
Diskusní témata
Studentské servery
Články
Partneři

Jen špatné vybavení!

Vejška.cz - vysoká škola efektivněji

Královédvorsko
Portál pro Dvůr Králové n. L.
ubytování, restaurace, akce a další

Jaromersko
Portál pro Jaroměř a okolí

COTTAGE.cz
Portál pro České Švýcarsko ubytování
, půjčovna, tipy na výlety.

Seminarky.cz
hádejte co tam je :-)

www.e-brigady.cz
nabídka brigád

angličtina zdarma 
na Aktivnistudium.cz

Naše ikonka:
www.kolej.cz


Štěrba nabízí

Vysokoškoláci potřebují pomoc
Už rok funguje internetový portál www.kolej.cz , který pomáhá získat bydlení studentům, jimž nebyla přidělena kolej i přesto, že je jejich bydliště desítky kilometrů od místa studia. Jeho důležitost každým dnem roste, stejně jako očekávání důsledků nové reformy financování studentských kolejí.
 

Změna podmínek pro studenty

Nová reforma ministerstva školství se problém pokouší řešit tím, že studentské příspěvky na bydlení směřuje už ne vysokým
školám ale přímo vysokoškolákům. Ti si pak mohou vybrat, zda budou bydlet na kolejích, jejichž nájem se v novém akademickém roce zvýší, anebo se pokusí za stejnou cenu sehnat kvalitnější ubytování v podnájmu.

Starší spoluobčané
Nabídek na podnájmy je ale skutečně velmi málo. Toto je naprosto nepochopitelné, vzhledem k množství nevyužívané ubytovací kapacity v univerzitních městech. Většinou se jedná o pokoje v bytech nebo domech starších spoluobčanů. Přitom pronajmout pokoj vysokoškolákovi by mohlo být vítaným přínosem nejen finančním, ale i v podobě konkrétní pomoci v domácnocnosti. Hlavním mottem projektu www.kolej.cz je tedy zprostředkovat styk mezi zmíněnými dvěma věkovými skupinami, které se míjejí, ale zároveň si mají navzájem co nabídnout.

Jak inzerovat?
Systém funguje velmi jednoduše. Pro ty, kteří nemají přístup k internetu anebo zkrátka preferují telefonické spojení, byla zavedena pevná telefonní linka, kde s nimi operátor vyplní formulář s nabídkou anebo jim předloží již zadané poptávky, které by mohly inzerentovi vyhovovat. Je také možné vyhnout se zadávání osobních údajů do internetového formuláře a komunikovat se zájemci či inzerenty naším prostřednictvím. Tímto se, alespoň do jisté míry eliminují obavy zejména starších občanů ze zveřejnění telefonních čísel a adres.
Většina studentů bude naopak raději surfovat po nabídkách anebo si formulář se svojí specifickou poptávkou vyplní www.kolej.cz snadno sami. I zde je možnost nezveřejňovat kontakty a komunikovat pomocí e-mailu, telefonu, či ICQ s operátorkou.

Další služby
Kromě inzerce nabídek a poptávek po ubytování najde návštěvník na www.kolej.cz i nabídky na výměnu kolejí, články týkající se studentského života, ankety, diskuse a odkazy na tematicky příbuzné stránky. Poskytované služby jsou zcela bez poplatků.

 
Přečteno 18117x
 
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
 
Zpět
4camping.cz - hlavní partner
Reklamní odkazy

Další naše stránky

Ladronka - in-line web
Výstava stanů - stany, stany, stany

Diskuze
Podnájem 532 (532)
Proč jste na kolej.cz?5 (5)
Jaká kolej je nejlepší?225 (225)
Co si myslíte o www.kolej.cz?10 (10)
Studentské bydlení v zahraničí25 (25)
Kolej versus podnájem83 (83)
Vyšší kolejné21 (21)
Odvolání se9 (9)
Nárok na kolej38 (38)
Všechny diskuze
Přidat nové téma
Anketa
Nakupujete sportovní zboží přes internet?
Ano
4081140811
Ne
3978639786
Vytvořil
2005-2008 © Smartware s.r.o.
Redakční systém